نمایشگاه صنایع شیلاتی ایران
نمایشگاه صنایع شیلاتی ایران
نمایشگاه صنایع شیلاتی ایران
نمایشگاه ملی صنایع شیلاتی ایران(IRANFEX) و یک ماموریت مهم

نمایشگاه ملی صنایع شیلاتی ایران(IRANFEX) و یک ماموریت مهم


در جلسه ای که روز یکشنبه، 2 مرداد ماه 1401 با حضور دکتر علی اکبر خدایی دبیراجرایی اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران و مصطفی محمدی نماینده شرکت فرانو  به صورت مجازی برگزار گردید، دستاوردهای نمایشگاه صنایع شیلاتی ایران(IRANFEX) برای صنایع وابسته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه، مصطفی محمدی مدیرعامل شرکت چتر نوین آموزان لیان(فرانو) به تشریح برنامه های نمایشگاه صنایع شیلاتی ایران و رویدادهای جانبی آن پرداخت و پیشنهادات و برنامه های جدیدی از سوی دکتر علی اکبر خدایی در جهت غنای بیشتر این نمایشگاه ملی ارائه گردید.

علی اکبر خدایی در این جلسه به اهمیت، جایگاه و نقش مهم استان های جنوبی کشور در اقتصاد کشور و دستاوردهای بزرگی که این استان ها در حوزه ی شیلات و آبزی پروری برای کشور داشته است، پرداخت. وی با اشاره به همجواری استان بوشهر و نمایشگاه ایرانفکس با کشورهای حاشیه خلیج فارس، بیان نمود که ایرانفکس می تواند زمینه ساز حضور کشورهای حاشیه نشین خلیج فارس در قطب آبزی پروری کشور و زمینه ساز رونق هر چه بیشتر این صنعت گردد. همچنین نزدیکی این نمایشگاه با بهره برداران این صنعت را، فرصت مغتنمی برای تولیدکنندگان و بهره برداران دانست و اشاره نمود که این کاهش فاصله می تواند سبب حضور حداکثری بهره برداران و پرورش دهندگان در این نمایشگاه باشد. در این جلسه مقرر شده به طور ویژه به صنایع وابسته این صنعت در نمایشگاه پرداخته شود و نمایشگاه لرزوما جایگاهی برای تجهیزات و خوراک نباشد. 

مصطفی محمدی با اشاره به جشنواره ملی ایده های شیلاتی که با همکاری پژوهشکده میگوی کشور در حال برگزاری است، اشاره نمود که در این رویداد، به دنبال تیم ها و دستاوردهایی هستیم که در حوزه ی آبزی پروری و صنایع وابسته خدمت نو و جدیدی را ارائه نمایند و قابل بهره برداری باشد. دکتر خدایی با توجه به شعار سال 1401 و توجه ویژه به دانش بنیان ها، ایرانفکس را فرصت بسیار خوبی برای شرکت های دانش بنیان،واحدهای فناور و استارت آپ های توانمند در حوزه ی شیلات و آبزی پروری خواند. اعتماد و بهره گیری از ظرفیت این واحدهای فناور و مختصصین علوم شیلاتی می تواند منجر به افزایش ضریب نفوذ دانش در صنعت میگوی کشور گردد و پرورش دهندگان و فعالان صنعت را بیشتر از پیش به سمت دانش های نو و بهره گیری از ابزارهای نوین، هوش مصنوعی و.... سوق دهد.

علی اکبر خدایی در انتها با تقدیر از این اتفاق و بیان حمایت همه جانبه اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران از ایرانفکس، ابراز امیدواری نمود که نمایشگاه ملی صنایع شیلاتی ایران در دی ماه 1401 همه ی بخش های شیلات و آبزی پروری کشور را گرد هم آورد و زمینه ساز حضور حاشیه نشین ها در کشور گردد.

نمایشگاه ملی صنایع شیلاتی ایران(IRANFEX)، 20 لغایت 23 دی ماه 1401 در نمایشگاه بین المللی استان بوشهر برگزار می گردد.

  

نظرات 0

نظر خود را بنویسید